top_banner3.jpg

postolka

 

Aktualna oferta Warsztatów Praktycznej Ekologii

wpe2015Przedstawiamy ofertę zajęć edukacyjnych skierowaną do przedszkoli i szkół z terenu Kwidzyna. W odniesieniu do poprzednich lat pojawiły się nowe tematy i zagadnienia z których bezpłatnie mogą korzystać kwidzyńscy uczniowie.

 

Stworzono trzy bloki tematyczne:

1. Zużyte – przetworzone

Są to zajęcia dla osób chcących dowiedzieć się jak przetwarzane są odpady, jak można wykorzystać zużyte przedmioty by nadać im nowe życie. W tym bloku większość warsztatów opiera się na artystycznym wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku w połączeniu z omówieniem istotnych z punktu widzenia ekologii zagadnień.

2. Odkrywanie tajemnic przyrody

Warsztaty z tego bloku są okazją do wyjścia w teren, poznania ciekawych miejsc, nauki obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie oraz monitoringu przyrodniczego podzielonego na różne warstwy tematyczne. W zależności od potrzeb tematy mogą być rozszerzane lub łączone.

3. Zrównoważony rozwój

W tym bloku są zajęcia skierowane głównie do starszej młodzieży zawierające wątki prawno-organizacyjne w odniesieniu do zarządzania środowiskiem. Uczniowie mają okazję rozpatrywać różne z życia wzięte przykłady konfliktów środowiskowych, planowania przestrzennego z uwzględnieniem zachowania bioróżnorodności i logistyki w odniesieniu do ekorozwoju.

W każdym z powyższych bloków znajdują się szczegółowe tematy, które można zamawiać zgodnie z poniższą procedurą.
Szczegółowy wykaz tematów można pobrać tutaj


Organizacja zajęć:

Każdy warsztat można zamawiać niezależnie lub łączyć w grupy.

Czas trwania zajęć dostosowywany do możliwości placówki zamawiającej (od jednej godziny do sześciu godzin zegarowych).

Maksymalna liczebność grupy – 35 osób

Termin warsztatów należy zamawiać z wyprzedzeniem min. 7 dni przed planowaną datą zajęć.

Zajęcia są bezpłatne dla grup z terenu miasta Kwidzyn.

Warsztaty odbywają się w Kwidzynie, w miejscu uzgodnionym z konkretną placówką (np. sala lekcyjna, park, las, teren wokół szkoły itp.). Zwracamy uwagę na opis charakteru zamawianych zajęć, gdyż warsztaty z bloku „Odkrywanie tajemnic przyrody” bardzo często odbywają się w całości w terenie. Zajęcia mogą także odbywać się w Zaułku Benowo (gmina Ryjewo) – koszt dojazdu grupy na warsztaty jest po stronie placówki.

Zapisy:

Grupy można zapisywać osobiście w siedzibie Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa przy ulicy Miłosnej 1 w Kwidzynie oraz telefonicznie, dzwoniąc pod numery: (55) 261 22 16 lub (55) 261 37 97 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00.

Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.ekokwidzyn.pl
Pytania prosimy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Warsztaty praktycznej ekologii są współfinansowane ze środków Miasta Kwidzyn w ramach projektu „Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna – myśl i działaj EKOlogicznie”
kwidzyn_moje_miasto