top_banner3.jpg

postolka

 

Konkurs „Jestem badaczem przyrody” - podsumowanie

P1030191W dniu 30 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Kwidzynie realizowaliśmy konkurs dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych dotyczący zagadnień przyrodniczo-ekologicznych.


W konkursie wzięło udział 18 uczestników. Uczestnicy wykazali się bardzo dużą wiedzą i umiejętnością rozwiązywania zadań problemowych. Każda dwuosobowa drużyna miała do rozwiązania 9 zadań dotyczących m.in. kartografii, rozpoznawania dinozaurów, motyli, ciał niebieskich Układu Słonecznego itp. Były to zadania w różnej formie – zadań zamkniętych, otwartych, na dobieranie, prawda-fałsz. Poniżej prezentujemy listę laureatów konkursu:

I miejsce

Alicja Kędzior Krzysztof Marciniak
Społeczna Szkoła Podstawowa
Opiekun: Agnieszka Rentflejsz

 

II miejsce

Katarzyna Lemańska Paulina Siemieńska

Szkoła Podstawowa nr 2
Opiekun: Grażyna Łach

 

III miejsce

Martyna Witusińska Wiktor Müller
Szkoła Podstawowa nr 4
Opiekun: Justyna Dzierżak

 

Była to już trzecia edycja tego konkursu – dwie poprzednie realizowaliśmy we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 4 (2014 rok) i Szkołą Podstawową nr 6 (2015 rok). Z tego miejsca składamy serdeczne podziękowania dla Pana dyrektora Jerzego Pawluczuka i Pań: Grażyny Łach oraz Edyty Felenczak za pomoc w przygotowaniu konkursu i ugoszczenie uczestników w murach swej placówki.

 

20161130 134102

 

P1030177

 

20161130 141537

Konkurs zrealizowano w ramach projektu: „Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna – myśl i działaj EKOlogicznie” współfinansowanego ze środków Miasta Kwidzyn w partnerstwie ze Szkołą Podstawową nr 2 w Kwidzynie
kwidzyn moje miasto