top_banner.jpg

postolka

 

Wyjazd do Ogrodu Fauny Polskiej w bydgoskim Myślęcinku.

pelzaczJuż 19 marca, w sobotę (termin zmieniony z 12 marca) Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa organizuje kolejne szkolenie ornitologiczne dla nauczycieli, osób dorosłych oraz uczniów szkół licealnych z cyklu: „Pełzacz – Ptasia Inicjatywa”. Po sukcesie lutowego: „ABC obserwatora ptaków”, tym razem zapraszamy wszystkich zainteresowanych ptakami na wyjazd do Ogrodu Fauny Polskiej w bydgoskim Myślęcinku. Pod przewodnictwem Jakuba Marciniaka, ornitologa, i pomysłodawcy cyklu zostaną Państwo oprowadzeni po ptasiej części bydgoskiego ZOO. To wyjątkowe miejsce na mapie Polski słynie z posiadania niemal wyłącznie przedstawicieli krajowej fauny. Jest wręcz wymarzonym miejscem, ażeby móc zapoznać się bliżej z polskimi ptakami szponiastymi, sowami, czy blaszkodziobymi. Jakub Marciniak opowie podczas szkolenia o gatunkach, z jakimi spotkamy się w ogrodzie zoologicznym, zwracając szczególną uwagę na ich cechy charakterystyczne i ciekawostki z nimi związane. Ważnym elementem szkolenia będzie zwrócenie uwagi na problemy, na jakie można się natknąć podczas obserwacji terenowych i to, jak można sobie z nimi radzić: np. ze stosunkowo częstym występowaniem mieszańców między spokrewnionymi ze sobą gatunkami.

Po części szkoleniowej przewiduje się ok. 2 godziny czasu wolnego na zwiedzenie pozostałej części Ogrodu Zoologicznego.

Jednocześnie przypominamy, iż wyjazd do bydgoskiego Ogrodu Fauny Polskiej jest tylko jednym z wydarzeń trwającego do października cyklu „Pełzacz – Ptasia Inicjatywa”. Zachęcamy do zapoznania się z planem pozostałych szkoleń m.in. na stronie Stowarzyszenia oraz patronującemu im Ogólnopolskiemu Towarzystwu Ochrony ptaków:

Więcej o projekcie

O projekcie na stronach OPOP

Aby wziąć udział bezpłatnym szkoleniu należy zgłosić chęć swojego udziału. Można to zrobić telefonicznie pod numerem: 55 261 22 16 lub na adres mailowy: sekretariat ekokwidzyn.pl. Zapisując się, należy podać swoje dane, w tym kontaktowe (tel./mail) oraz tytuł (tytuły) szkoleń, którymi są Państwo zainteresowani. Liczba miejsc jest ograniczona!

Szczegóły dotyczące konkretnych warsztatów i wyjść terenowych będziemy podawać na krótko przed ich terminem wszystkim zainteresowanym oraz na naszej stronie internetowej i profilu facebook’owym.

Serdecznie zapraszamy!
Zespół Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa

9
Fot. Jakub Marciniak

Szkoleniom "pełzacz" patronuje:
otop